Jak obchodzi się Walentynki w Niemczech lub Finlandii i jakie są nietypowe tradycje, które pojawiają się w różnych krajach świata? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu. Kto wie, być może któraś z zagranicznych tradycji okaże się dla Was strzałem w dziesiątkę.

Niemcy

Oprócz wszystkich standardowych symboli walentynkowych, nasi zachodni sąsiedzi mają swój własny, dość nietypowy symbol. Mianowicie są nim świnki. W Niemczech świnie symbolizują szczęście, a więc zakochani obdarowują się najróżniejszymi prezentami z tym symbolem. Ciasteczka w kształcie świnek lub walentynkowe kartki z tymi zwierzętami są w tym kraju bardzo powszechne. Niekiedy świnie występują również w towarzystwie innych symboli szczęścia, takich jak na przykład czterolistna koniczyna.

Finlandia i Estonia

Te dwa kraje słyną z tego, że Walentynki są w nich obchodzone nie tylko jako święto zakochanych, ale również Dzień Przyjaźni. Jest to świetna okazja dla singli, aby wysłać kartki walentynkowe do swojego przyjaciela lub przyjaciółki. Ponadto w Estonii funkcjonują tzw. „autobusy miłości”, w których nieszczęśliwi single mogą rozpocząć poszukiwania swojej drugiej połówki.

Japonia

Istnieje wiele japońskich tradycji, związanych ze świętem zakochanych, a ich obecność zależy w dużej mierze od regionu. Jedną z takich tradycji jest to, że w Walentynki to kobieta obdarowuje swojego partnera. Ten z kolei ma okazję odwdzięczyć się jej prezentem miesiąc później, a dokładniej 14 marca. Tego dnia w Kraju Kwitnącej Wiśni świętuje się bowiem tzw. „Biały Dzień”.

Czechy

Najważniejsze święto zakochanych w Czechach obchodzi się 1 maja. Tego dnia pary odwiedzają parki wokół wzgórza Petřín, gdzie znajduje się posąg poety romantycznego Karel Hynek Mácha, którego twórczość zapoczątkowała ten zwyczaj. Zakochani odwiedzając parki całują się pod drzewami czereśniowymi, które kwitną w tym czasie.

Dania

Walentynkową tradycją w Danii jest wysyłanie anonimowych wierszyków do kobiet, które są naszym obiektem westchnień. Wierszyki te zazwyczaj mają zabarwienie humorystyczne, a szerzej znane są jako gaekkebrev. Każdy wierszyk podpisuje się wielokropkami, a każda kropka odpowiada jednej literze imienia. Jeżeli obdarowana odgadnie imię swojego wielbiciela, będzie mogła odwdzięczyć mu się wielkanocną pisanką.