Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym na ulicach i w restauracjach najczęstszym widokiem są zakochane pary, które tego właśnie dnia świętują swoje święto. W taki wieczór można oczywiście zjeść dobrą kolację na mieście, ale też jest to fajny dzień, aby przygotować romantyczną kolację w domu.

Walentynkowa kolacja

Co więc przygotować w ten szczególny dzień? Możliwości jest wiele, zależy to też od upodobań kulinarnych naszej drugiej połówki. Jeśli mamy chwilę czasu, to wypiszmy na dużej czerwonej kartce nasze domowe menu – przystawka, danie główne i deser – będziecie czuć się jak w restauracji, a nasz partner/partnerka na pewno to doceni. Na przystawkę można podać szparagi, które jak wiadomo są afrodyzjakiem, a dodatkowo swoim wyglądem pobudzają wyobraźnię. Nie wymagają wiele pracy, można podać je ugotowane, z dodatkiem masła i przypraw. Świetnym rozwiązaniem jest również sałatka, tutaj pole do popisu mamy naprawdę spore, wystarczy awokado, granat, sałatka i na prażone orzechy włoskie, a do tego sos winegret. Na danie główne – krewetki, jeśli lubimy owoce morza, podajmy je jako risotto. Jeśli ich nie lubimy, to może to być zapiekanka mięsna, bądź roladki z delikatnego kurczaka. No i jeszcze oczywiście deser – tu możemy przygotować owoce i płynną czekoladę, albo ciasto Brownie. Dania walentynkowe nie powinny być ciężkie, bo kolacja to przecież dopiero wstęp do tego fantastycznego wieczoru.

Takie romantyczne gotowanie może przynieść wiele radości i zbliżyć do siebie, tak więc warto wdrożyć w życie takie kolacje nie tylko w walentynki, dodatkowo przygotowując je razem.