Jeszcze przed kilkoma laty życie fanów muzyki i intensywnego brania udziału w koncertach nie było usłane różami. W ogromnej większości wszystkie większe i bardziej interesujące koncerty odbywały się daleko poza miastami, na skrajnych ich obszarach. Na szczęście sytuacja ta bardzo dynamicznie się zmienia.

Dlaczego koncert w mieście był problemem?

Organizatorzy unikali realizowania dużych koncertów w miastach z kilku powodów. Przede wszystkim z braku odpowiednich do tego celu obiektów, jak również z generowaniem zbyt dużej ilości hałasu, co mogło stanowić problem dla okolicznych mieszkańców.

Na szczęście dla miłośników muzyki na żywo sytuacja ta się zmieniła. Po pierwsze powstała bardzo duża ilość małych i średnich klubów, które gotowe są na przyjęcie muzyków i ich widowni. A także postawiono bardzo dużo obiektów widowiskowych, które są w stanie przyjąć nawet największe światowe gwiazdy muzyki i estrady.

Zalety miejskich koncertów

Główna i najważniejszą zaleta koncertów, które odbywają się miastach jest ogromna wygoda dla uczestników tych wydarzeń.
Dla mieszkańców danego miasta oznacza to, że w komfortowych warunkach może na miejsce dotrzeć komunikacją miejską. A dla osób spoza danego miasta stwarza to wygodne i ciekawe w realizacji spędzenie pobytu w danym mieście. Wynajęcie pokoju w hotelu i udanie się na koncert nie stanowi większego problemu.

Dodatkowo należy pamiętać, że koncerty plenerowe, które organizowane były poza miastem, nie charakteryzowały się zbyt dobrą jakością dźwięku i zbyt wysokim poziomem akustyki. Imprezy zamknięte, na odpowiednich do tych celów obiektów całkowicie ten problem niwelują.